Sørnes menighet > Om oss > Artikler > Artikkeldetaljer


Vamp til Sørnes i Menighetsuken


Vær med på en unik konsert-opplevelse i Sørnes 12. februar 2026!

Sørnes er stolte av å kunne presentere:

              VAMP I KAPELLET

en AKUSTISK kirkekonsert med Vamp

Billetter fås ved å følge denne lenken:

https://www.ticketmaster.no/event/vamp-i-kapellet-billetter/1093788577

Har du spørsmål, ta gjerne kontakt med Sørnes på post.sornes@kirken.no

 Les mer under:                  

«Vamp i kapellet» har tidligere blitt spilt i et tyvetalls kirker og museer, deriblandt Glasskatedralen på Domkirkeodden, Hamar, i Oslo domkirke og Kristiansand domkirke.

Vamp har etablert seg som et av Norges mest folkekjære band og blitt en del av den norske folkesjelen gjennom sin kraftfulle viserock og sitt helt spesielle uttrykk i møtet mellom musikk og lyrikk.

Gjennom godt og vel tre tiår har de levert hundrevis av sanger om det å være menneske. Om kjærlighet og sorg, myter og skrømt, ærlighet og svik, døden og livet. Og havet.

Kolbein Falkeids poesi spilte en sentral rolle for bandets tekstuttrykk fra starten av, underbygget av fengslende melodier og rik instrumentering.

Vamp ble dannet i Haugesund i 1991 og debutalbumet «God Morgen Søster» kom ut i 1993. Det ble Spellemannspris på første forsøk, og de fanget umiddelbart et stort og godt  publikum, som de pleier kontinuerlig med omfattende turnering over hele landet.

I 2025 fullførte de Vamp sin trilogi «I full symfoni» innspilt med KORK og Stavanger Symfoniorkester, med påfølgende turné sammen med de største symfoniorkestrene i landet.

Høsten 2025 satt de opp teaterforestillingen «Våken Drøm», basert på Vamps låtunivers, hvor de selv medvirket på scenen sammen med skuespillerne.

Og første halvår 2026 er det duket for nok et studioalbum.

Igjennom 18 plateutgivelser har Vamp solgt over en million plater og mottatt fem Spellemannpriser, samt Prøysenprisen og Medaasprisen.

Med en katalog breddfull av kjente og kjære låtskatter som «Tir n’a Noir», «Månemannen», «Liten fuggel», «Ingeborg», «På bredden» og «13 humler», har Vamp blitt stående som en bauta i norsk musikkliv med sin unike evne til å kombinere tradisjon og samtid – og dermed funnet veien inn i hjertene hos flere generasjoner av lyttere.

Vamp består av:

Øyvind Staveland: fele, fløyter, vokal, bratsj, trekkspill                                                                                                      

Odin Staveland: trommer, vokal, piano, perkusjon, trekkspill                                                           

Jan Toft: vokal, gitar                                                                                                                                    

Lars Eirik Støle: Orgel, piano, synther, trekkspill, kor

Kjetil Dalland: bass, kor                                                                                                                                                                  

 

Tilbake